Sustavi za rad u stvarnom vremenu - zadaci za laboratorijske vježbe


Organizacija i sadržaj laboratorijskih vježbi biti će dodatno pojašnjeni na predavanjima. Iako se većina vježbi može napraviti u bilo kojem okruženju, preporučeno razvojno okruženje jest operacijski sustav temeljen na Linux/UNIX jezgri. Kratke natuknice za pripremu takva okruženja.

Sadržaj laboratorijskih vježbi

Kod pisati čitko, strukturirano, uz barem minimum komentara. Preporuka je prije započinjanja izrade, razmisliti o strukturi rješenja, tako da ono bude "lijepo", nadogradivo, čitljivo od strane drugih (koji bi u stvarnom projektu trebali nastaviti rad).

Strukturu koda opisati u datoteci readme.txt pojedine vježbe.

Termini za predaju, bodovi

Termini labosa su definirani u FERWebu. Ako je termin u trajanju od 120 minuta, onda studenti s prezimenima koja započinju slovima A-K dolaze na početak termina, dok ostali nakon sat vremena. Npr. ako je termin 12-14, studentica Iva Ivić će doći u 12, a Pero Perić u 13 sati. U slučaju kolizija s drugim aktivnostima javiti se dan dva prije predaje mailom radi dogovora o alternativnom terminu.

Vježba LAB0 se ne predaje u laboratoriju, ostale da.

Vježbe se mogu predati u naznačenim terminima ili na nadoknadi (zadnji tjedan).

Na nadoknadi se može predati samo jedna zaostala vježba (LAB1-LAB3). LAB4 se može predati i uz jednu zaostalu vježbu u tom terminu.

Tablica 1 prikazuje tjedne kada se pojedina vježba može predati te maksimalne bodove.

Tablica 1. Termini labosa
TerminVježbe (max. bodovi)
dan(i)LAB0LAB1LAB2LAB3LAB4
4. studeni05---
14./15. prosinac--5--
12. siječnja---5-
19. siječnja-2225

Izrada vježbi obavlja se samostalno/pojedinačno (u slobodnim terminima laboratorija, kod kuće). Sve vježbe koje se pokazuju moraju biti pohranjene u git repozitoriju najkasnije prije predaje. Ukoliko je na samoj predaji napravljena/zatražena promjena, najkasnije dan nakon predaje vježbe i to treba biti u repozitoriju.

Uz predane sve vježbe, minimalan broj bodova koje treba prikupiti je 10.