Životopis
Siniša Šegvić doktorirao je u području umjetne inteligencije i računalnog vida na zagrebačkom FER-u u 2004. godini. Bio je postdoktorski istraživač na institutu IRISA u Rennesu (2005-2006) te na Tehničkom sveučilištu u Grazu (2006-2007). Nakon toga vraća se na FER gdje predaje u području računarske znanosti te istražuje u području umjetne inteligencije i računalnog vida. Sudjelovao je u uvođenju diplomskih kolegija Duboko učenje, Oblikovni obrasci u programiranju, Skriptni jezici i Trodimenzionalni računalni vid. Sudjelovao je i u rekonstrukciji diplomskog kolegija Računalni vid te uvođenju doktorskih kolegija Analiza dinamičkih scena i Modeli za reprezentaciju slike i videa. Mentorirao je osam obranjenih doktorata te nekoliko stotina diplomskih i završnih radova u području računalnog vida i umjetne inteligencije.
Njegovi istraživački i profesionalni interesi uključuju računalni vid, strojno učenje, razumijevanje scena, analizu satelitskih snimaka te obrane od napada trovanjem podataka. Suautor je radova na vrhunskim konferencijama (CVPR, ECCV, NeurIPS te AAAI) te vrhunskim časopisima iz računalnog vida, umjetne inteligencije i inteligentnih transportnih sustava (IEEE TPAMI, IJCV, IEEE TNNLS, Patt Recog i IEEE TITS). Recenzent je na vrhunskim konferencijama i znanstvenim časopisima. Njegova istraživačka grupa sastoji se od više doktoranada i postdoktoranada koje financiraju nacionalni projekti, evropski projekti i privatne tvrtke. Zajedno su postigli zapažene rezultate na više natjecanja u računalnom vidu (ACDC, WildDash, Robust vision challenge, Cityscapes, Fishyscapes, SegmentMeIfYouCan i RROW OOD Tracking).
Vodio je tri istraživačka projekta Hrvatske zaklade za znanost (ADEPT, MultiCLOD, MASTIF), jedan projekt iz programa NPOO (VoNoMobil) te industrijska istraživanja koja su financirali Google, P3M, Rimac automobili, RoMB, MicroBlink te Promet i prostor. Sudjelovao je u istraživačkom centru izvrsnosti DataCross, projektima iz programa EDF i ERDF (EICACS, A-UNIT, SafeTram) kao i na jednom projektu iz programa FP7 (ACROSS). Sudjelovao je u industrijskom razvoju kao tehnički konzultant. Vodio je i dva bilateralna istraživačka projekta u suradnji s istraživačima iz Austrije i Njemačke. Suorganizirao je nekoliko bilateralnih i tri međunarodne istraživačke radionice.
Siniša Šegvić govori engleski i talijanski jezik a može se sporazumjeti i na francuskom jeziku. Bio je na roditeljskom dopustu od šest mjeseci. Oženjen je i ima troje djece. Član je udruženja IEEE.
Svi komentari su dobrodošli:
![]() | Povratak |